Priprava na poroko je zahtevno opravilo, ki zahteva dobršno mero organizacije in časovne učinkovitosti. To obdobje je za par zelo stresno in zato ga mnogokrat prepustita profesionalcem, ki se ukvarjajo z načrtovanjem porok. Nikomur drugemu kot sebi pa ne moreta prepustiti izbire poročnega prstana, za katero si je treba vzeti čas. Poročni prstan bo par namreč spremljal vse življenje, saj ga bosta kot dokaz večne ljubezni nosila na prstancu leve roke. Poročni prstan predstavlja nevidno vez med zakoncema, ki sta preko njega stalno povezana, kjer koli že sta. Pogled na ta kos nakita ju bo vedno spomnil na svečan dogodek in mejnih v njunem skupnem življenju – poroko in zaobljubo večne zvestobe.
Bodoča zakonca si morata pred nakupom poročnega prstana priti na jasno glede želja o samem izgledu prstana. Sem sodi tudi izbira materiala oziroma kovine. Se bosta odločila za zlat ali platinast prstan? Ali naj bo rumene, bele ali rdeče zlate barve? Dobro je, da se pred nakupom pozanimata o lastnostih in trpežnosti vsake kovine. Poročni prstan pa je le kos nakita, ki bo večno na njunih rokah, zato je treba izbrati takega, ki bo dovolj vzdržljiv in trpežen ter se ne bo zlahka uničil. Zelo pomembno je izbrati tudi pravilno velikost poročnega prstana. Ker je poročni prstan umetelno izdelan, bo njegovo kasnejše ožanje oziroma širjenje sila težka naloga.
Največkrat se poročni prstani prodajajo v parih, ki so si zelo podobni: izdelani so iz enake kovine, so enake barve, vsebujejo pa nekoliko različne detajle. Detajli na ženskem prstanu delujejo nežnejše, spremljajo jih majhni brijanti. Izgled prstanov, primernih za ženine, je nekoliko strožji in sledi slogu bolj preprostih linij. Če bodoča zakonca nikakor ne uspeta najti para prstanov, ki bi ustrezal obema, se lahko konec koncev odločita za različna prstana. Važno, da se z njima na prstu dobro počutita!